Продавець УКРПОСТАВКА розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
110 відгуків
Облицювальна цегла скеля, рваний камінь - від 11.95 грн!!!Купити зараз!
+380 (95) 008-58-16
+380 (96) 913-00-85
УКРПОСТАВКА

Основні етапи видобутку торфу

Торф'яні родовища – це єдині біологічні системи, які перебувають у стадії безперервного зростання.

Перевагами кускового торфу є те, що коли він викладений на полі хвилями, площа його зіткнення з болотом мінімальна. Під хвилею є отвір для повітря, завдяки якому торф швидше сохне. На поверхні кускового торфу дуже швидко утворюється плівка, яка може витримати дощ. Хвилі викладаються один з одним на відстані півметра від краю торф'яної карти. Їх ширина залежить від ширини насадки. Укладання відбувається так, що один трактор може обробити близько чотирьох гектарів на добу.

Торф утворюється в процесі природного відмирання і розпаду болотних рослин. Всі свої корисні якості в ньому проявляються саме завдяки надлишкової вологості і відсутності кисню. Видобуток торфу починається з підготовки полів. У першу чергу потрібно осушити болото. Для цього фахівці проектують і прокладають мережа осушувальних каналів, по яких буде йти вода. Якщо подивитися на поле зверху, то осушувальні канали можна порівняти з дорогами в мегаполісі. Є магістральний канал – це основне швидкісне шосе. По ньому вода виводиться з болота в озеро. В магістральний канал впадають валові канали – це основні вулиці боліт. І нарешті найбільш численні – це; картові канали, які збирають воду зі всього родовища. Роботу з прокладання каналів виконують екскаватори. При ритті каналів кут укосу повинен бути не більше 70 градусів, інакше стінки болота обваляться і доведеться починати все заново. Наступний етап підготовки поля до видобутку торфу – це викорчовування дрібного чагарнику і дерев. Таку рослинність ботаніки називають пригнобленої. Заболочена місцевість не дає деревах розвиватися і вище півтора метрів вони не ростуть. Далі машини профилировщики крок за кроком знімають по 15-20 сантиметрів очосу зі всього родовища. Після всіх цих операцій доводиться заново чистити позабивалися канали. Тільки потім ми можемо побачити на полі торф.

Видобуток торфу

Етап перший – нарізка.

Диск торфозаготовительной машини обертається і забирає торф з глибини 70 сантиметрів. Швидкість обертання становить близько 1000 оборотів в хвилину. Потім торф переноситься в формувальну трубу, всередині якої розташований шнек. Призначенням шнека є обробка торфу, тобто перетворення його в комогенную масу. Після цього шнек як би видавлює торф в наступну частину, в конус, який щільно стискає масу торфу, а потім подає його в насадку у формі ящика. З-за певної швидкості трактора маса торфу виходить з цієї насадки, приймаючи хвилеподібну форму. Вологість торфу на цій стадії становить близько 80 відсотків. Трактор йде зі швидкістю близько півтора кілометра в годину. Насадки бувають шириною 60, 70 і 80 сантиметрів. Форми різців на диску також бувають різними. Його форма визначає продуктивність і те, на скільки широкої може бути насадка, тобто продуктивність зубців визначає ширину насадки. Шнек розташований по діагоналі, тому що насадка повинна знаходитися на відстані 10 сантиметрів від землі. Торф виходить десь на такій висоті. На зубці наварюється пластина з твердого металу, вона більш стійка до зношування. Зубці часто не змінюються і зазвичай витримують весняний та літній сезони видобутку, але щоосені їх треба ремонтувати. Кусковий хвилеподібний торф зазвичай сохне близько трьох тижнів, після чого він збирається у валки. Поверхня болота дуже швидко знижується при заготівлі кускового торфу, на відміну від фрезерного. Підготовка болота для видобутку триває в середньому до трьох років.

Видобуток торфу та торфових брикетів

Етап другий – валкування.

Викладений для сушіння кусковий торф, який досяг вологості 50 відсотків, починає валковаться і може витримати обробку. На валковательной машині стоїть сито, яке відсіює дрібні фракції. Потім шматки торфу переносяться на більш суху поверхню. Після того як торф досягне вологості 40 відсотків він буде готовий до прибирання.

Етап третій.

Підбірка і навантаження на візок.

Навантажувачі обладнані ситами у формі диска. Призначенням цього сита є відділення дрібних фракцій кускового торфу, що є важливим для кращого збереження торфу в штабелях.

Етап четвертий.

Транспортування до штабеля.

Поруч з навантажувачем візок їде, обсяг якої зазвичай складає 25-35 кубічних метрів. В залежності від відстані, яку треба проходити візків використовується 2, 3 і більше. Візки вивозять кусковий торф в штабелі для подальшого його зберігання.

Етап п'ятий.

Формування штабеля.

Штабелевка відбувається наступним чином. З поля приїжджає трактор і привозить кусковий торф, який розвантажується поблизу штабеля. Потім екскаватор починає укладання штабеля. При штаберировании важливо щоб всередині знаходився чистий кусковий торф без дрібних фракцій, так як вони складаються з мелкообразной торф'яної пилу. Необхідно відокремити цю пил від торфу. Коли штабель готовий, він накривається пластиковою плівкою, щоб всередину не потрапила вода.

Всім відомо, що з торфу отримують екологічно чистий вид твердого палива - це паливні торф'яні брикети або торфобрикети, які мають ряд переваг над стандартними видами палива.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner