Продавець УКРПОСТАВКА розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
110 відгуків
Облицювальна цегла скеля, рваний камінь - від 11.95 грн!!!Купити зараз!
+380 (95) 008-58-16
+380 (96) 913-00-85
УКРПОСТАВКА

Будівництво з газоблоків: переваги газобетонних блоків і чим вигідний газобетон.

Газобетон або, як його ще називають газоблок – це дуже теплий, досить міцний, дуже довговічний, в той же час відносно легкий конструктивний будівельний матеріал. Проте його переваги можуть бути значною мірою знівельовані, якщо будуть допущені помилки в ході проектування та будівництва тієї чи іншої споруди. Ми підкажемо Вам, як можна уникнути стандартних помилок при будівництві будинку з газобетону.

Газоблоки

Легкість блоків з пористого бетону вводить в якийсь оману багатьох майбутніх домовласників. Вважається, що перевезення газоблоків у зв'язку з малою вагою спрощується. Насправді це не зовсім так. Дотримання певних правил транспортування дозволить уникнути появи фізичних вад (сколів, тріщин і т. д.). Всі блоки повинні бути складені на піддони і щільно упаковані. У кузові вантажного автомобіля їх потрібно стягувати м'якими стропами або ременями. Вантаження і вивантаження краще здійснювати не вручну, а за допомогою спеціальної навантажувальної техніки, що також дозволить прискорити процес. На більшості будівельних баз і магазинів для цієї мети використовують крани-маніпулятори.

газобетон

Упаковка газоблоку робиться в плівку, яку необхідно зняти перед безпосереднім використанням матеріалу. Якщо ж газобетон не розпаковувати відразу після доставки, то перевірити його якість не представиться можливим. Краще всього подивитися маркування, якої повинні бути позначені всі палети. Там вказується марка міцності, розміри, номер партії та дата виробництва. Піддони без маркування приймати не слід. Також варто звернути увагу на фізичний стан піддонів – вони не повинні бути перекошеними і не торкатися один до одного.

Для зберігання газоблоку на ділянці слід вибрати спеціальне місце, яке буде захищено від атмосферних опадів або накрити піддони з продукцією поліетиленовою плівкою. Після розпакування потрібно перевірити стан товару. Він не повинен мати будь-яких відхилень від будівельних норм, зазначених виробником.

При будівництві будинку часто допускають помилки при зведенні легкого фундаменту і при цьому забувають про виштовхувальної сили, що діє на будь-фундамент з боку грунту. При зведенні споруди з більш важких матеріалів, таких як цегла або бетонні блоки, силу виштовхування компенсує вагу будинку. Тому незважаючи на невелику вагу конструкцій, фундамент повинен бути міцним і надійним. Вибір конкретного варіанта залежить від поверховості будівлі, його периметра і властивостей грунту. Навіть при зведенні будинку з легких будівельних матеріалів, до яких і відноситься газоблок, потрібно проводити дослідження ґрунту і дотримуватися проект фундаменту.

будівництво будинку з галоблока

У багатьох випадках використовують пальову конструкцію. Стовпи виконують з бетону, марка якого не нижче М-200. Їх монтують по кутах майбутньої будівлі і через кожні два метри по периметру стін. Палі встановлюють приблизно на півтора метри вниз. При цьому вони повинні знаходитися на пів метра нижче від рівня промерзання грунту. По верху палі з'єднуються за допомогою залізобетонної смуги заввишки півметра.

Також можна побудувати стрічковий фундамент, але він потребує значних матеріальних затрат і більше часу. Стрічковий фундамент зводять на ділянках з здимистими ґрунтами, для яких характерні зрушення. У таких випадках виконують бетонні стрічки глибиною близько півтора метра. Якщо ж на ділянці проходять грунтові води, то потрібно використовувати монолітну бетонну плиту з ребрами жорсткості.

З газобетону можна будувати будівлі згідно з будь-яким архітектурним рішенням і проектах, так як процес кладки досить простий. Стіни будинку зводять з великоформатних блоків щільністю до 600 кілограм на метр кубічний маркою D-400 –D -600 і межею міцності В3. Стіни з газоблоків не можна доповнювати цегляними вставками, так як вони володіють різними характеристиками, в тому числі теплопровідність і морозостійкість. Фахівці рекомендують використовувати газобетон з класом міцності В2,5 і стіни товщиною 400 мм. З них можна виробляти кладку вручну без застосування важкої техніки.

Дотримуватися правил кладки дуже важливо. До появи тріщин і дефектів стіни можуть призвести блоки різних розмірів, браковані вироби і неточна стикування блоків в процесі кладки. Найголовнішою є конструкція першого ряду – підсумкове якість всієї стіни багато в чому залежить саме від нього. В першу чергу виконують гідроізоляцію основи з допомогою полімерної мембрани або гідроізоляційного руберойду. Потім рівняють поверхню цементним розчином і виконують кладку блоків. Процес кладки контролюється за допомогою шнура або рівня.

Кладка блоків

Помилковою є думка, що газобетонна стіна не потребує армуванні. При певних перепадах температури і вологості може відбуватися деформація всередині матеріалу (розширення, набухання або усадка). Така напруга може викликати появу тріщин, які не страшні для загальної конструкції, але псують зовнішній вигляд будинку і вимагають додаткового бюджету на його виправлення. Крім цього, збільшується повітропроникність стін, з'являються місця, де проникає холод і збільшуються витрати в період опалювального сезону. Армування знижує ризик появи всіх цих проблем.

Посилення вимагають тільки зовнішні конструкції. Для цього спеціальним інструментом дві паралельні канавки шириною близько 20 мм і глибиною до 40 мм на відстані не менше 60 мм від країв блоків. Отримані канавки заповнюються цементним розчином. У цю суміш укладають арматуру діаметром 8-10 мм. На стиках прутів і в кутах будинку забезпечують нахлест не менше 40 мм. Після висихання розчин вирівнюють за допомогою терки. Необхідно проводити армування першого ряду кладки і кожен подальшого четвертого. Також це потрібно для посилення зон під віконними прорізами з запасом по 80-100 см в кожну сторону вікна.

Дуже важливо правильно змонтувати перемички над віконними і дверними прорізами в стінах. Прорізи довжиною більше 3-х метрів перекривають монолітними залізобетонними балками. Для всіх інших можуть бути використані газобетонні перемички щільністю D-500 – D-700. Важливо також простежити, щоб ширина всіх простінків між прорізами становила не менше 60 див.

Перемички з газобетону

Укладати газоблоки за допомогою цементно-піщаних розчинів можна, але не рекомендується. Адже шов при такому будівництві буде досягати товщини 8-10 мм, а це погіршує теплоізоляційні характеристики газобетонної стіни. Тому газоблоки потрібно укладати за допомогою спеціального клею, який рекомендують виробники будівельних виробів. Наносити клейовий склад слід шаром не більше 2-3 мм. Працювати потрібно дуже акуратно, так як розриви на поверхні не допускаються. Крім того, виробити приготовлений клей треба протягом 15-20 хвилин. Зайвий клей ні в якому разі не можна розмазувати по поверхні – все, що виступає зовні стіни, потрібно видалити губкою або кельмою. Цементно-піщаний розчин використовують лише для кладки внутрішніх перегородок. Зручність застосування розчину полягає в тому, що він дозволяє згладити нерівності і неточності геометрії газоблоків.

Поширена думка, що потрібно утеплювати будь-яку стіну – помилково. Газобетон відрізняється хорошими показниками теплоефективності. Житлові будинки з одношаровими зовнішніми стінами, складеними з газоблоків щільністю не менш D 300 і товщиною 400 мм, відповідають сучасним нормам без додаткового утеплення. А ось стіни з газобетону товщиною менше 350 мм потрібно поліпшити за рахунок пристрою з зовнішньої сторони шару утеплювача товщиною близько 100 мм.

Помилкою буде залишати стіну будинку без штукатурки. Більше того, частина недбайливих майстрів і будівельників вважає, що штукатурка заважає газобетону дихати. Насправді неконтрольована повітропроникність може значно погіршити теплотехнічні характеристики будинку. Адже газобетон – це пористий матеріал, і його якості значною мірою залежать від зволоження. Також тривале попадання опадів призводить до нерівномірного потемніння поверхні газоблоків, що псує зовнішній вигляд будинку. Фахівці рекомендують виконувати з зовнішньої сторони захисний шар мінеральної паропроницаемой штукатурки, сайдингу, цегли і т. д. Така обробка добре захищає конструкцію від перезволоження, а заодно надає фасаду завершений вигляд.

Возникают ошибки и при внутренней отделке. Газоблоки должны дышать, но нуждаются в защите от влаги. Компромисс невозможен, и некоторые специалисты рекомендуют поступиться первым и использовать для первоначальной отделки гипсокартон или грунтовку. Образование конденсата, конечно, может ухудшить качества газобетона, но вероятность критического накопления влаги с внутренней стороны очень мала. Зато будут обеспечены прочность и долговечность отделки.

Еще раз кратко рассмотрим пошаговую кладку из газобетонных блоков:

- для защиты от влаги кладка производится на гидроизолирующий слой;

- первый ряд укладывают на слой цементного раствора;

- блоки соединяют с помощью специальных пазов на торцах;

- кладку выравнивают с помощью уровня и резинового молотка;

- неровности затирают, а пыль удаляют щеткой;

- газоблоки распиливают с помощью ручной или механической пилы;

- проводят армирование согласно проектной документации;

- для сопряжения стены и облицовки используют анкеры;

- чтобы раствор набрал прочность, второй ряд кладут через сутки;

- последующие ряды кладки выполняются с перевязкой минимум 10 см;

- для перегородок используют блоки толщиной 100 и 150 мм;

- між стіною і облицюванням залишають зазор не менше 4 див.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner