Як правильно будувати будинок із цегли
Цегла – це один із самих міцних і надійних будівельних матеріалів з чудовими несучими характеристиками. Стіна, викладена «в одну цеглину», добре тримає практично будь-які навантаження. На стіну товщиною 250 мм можна укладати перекриття різного типу – від дерев'яних до бетонних і безперешкодно зводити будинки в кілька поверхів.
Потовщення стін з цегли призводить до підвищення таких технічних характеристик, як теплопровідність і морозостійкість, а також зменшення шуму, що сприятливо позначається на будівлях, які розташовані поблизу аеропорту, траси, заводу і місцях відпочинку. Товщину стіни слід розраховувати, зважаючи на особливості клімату, де буде проводитися будівництво будинку.
Для того, щоб будинок був теплим» взимку, а «холодним» влітку», можна для кладки використовувати порожниста цегла, який, завдяки своїм пустотам, підтримує певний мікроклімат в приміщенні. Також сприятливому клімату в будівлі сприяє система ізоляції споруди, яка може бути виконана з пінополістиролу або базальтового утеплювача. Фахівці рекомендують використовувати базальтові мати для утеплення, так як він не є пальним і в ньому не заводиться різноманітна живність. Але варто враховувати, що при зведенні товстої стіни збільшується навантаження на фундамент, а також зростає бюджет на будівельні матеріали і їх кладку.
Способи підвищення теплотехнічних характеристик цегли:
- збільшення товщини цегляної стіни і кладка несучих конструкцій «в дві цегли» дозволяють створити додатковий ефект тепловіддачі будинку;
- будівництво стін з цегли з повітряним прошарком між цеглинами також збільшує теплоефективність споруди, причому порожнечі можна заповнити будь-яким видом утеплювача – керамзитом, пінопластом, пінополістиролом або базальтової ватою. Завдяки пустот в стіні створюється так звана «повітряна подушка», яка і є основним з показників теплопровідності конструкції;
- облицювання фасаду будівлі також впливає на клімат всередині будинку. Облицювання будинку можна виконати з облицювальної цегли, навісної вентильованої фасадної системи, декоративної штукатурки, сайдингу, а також з натурального каменю – граніту, мармуру та пісковику;
- утеплення внутрішніх стін теплоізоляційними матеріалами з наступною обробкою приміщення.
Для внутрішнього або фасадного утеплення товщина несучої стіни може дорівнювати 25 см, 38-39 см, а при кладці в півтора цегли - 51 або 48 див. Різниця в 1-2 см пов'язана з наявністю сантиметрового шару зв'язуючого матеріалу, розташованого між елементами цегляної кладки. Несучі стіни всередині будівлі не повинні бути тонше 25 див.
Товщина несучої стіни будинку починається від 25 сантиметрів до 51 сантиметра, в залежності від типу цегляної кладки. Несучі стіни рекомендується викладати з повнотілих виробів, так як вони витримують велике навантаження і мають більш високу марку міцності.
Внутрішні перегородки часто зводять з міжкімнатних газоблоків, так як вони мають невелику вагу і низьку теплопровідність. Якщо ж Ви вирішили будувати перегородки з рядового цегли, то бажано проводити кладку зі стіни товщиною не менше 12 сантиметрів. Такий параметр дозволить вішати на стіни конструкції з будь-якою вагою. Для зведення внутрішніх стін ідеально підходить будівельний повнотіла цегла з маркою міцності М-100 – М-125. У ньому чудово тримаються дюбеля і закріплена на них конструкція.
Спосіб кладки цегли «впритул» підходить для твердого розчину з повним заповненням і подальшої розшивкою швів. В такому випадку розчин розкладають з відступом в 10-15 міліметрів від лицьової поверхні стіни і вирівнюють кельмою за напрямком від раніше укладеного цегли. Після цього ребром кельми частина розчину збирають з попереднього цегли і притискають до його вертикальної межі.
Цементно-піщаний розчин повинен бути правильно підготовлений з дотриманням усіх пропорцій. Компоненти розчину повинні мати якісний склад, щоб уникнути висолів та інших неприємних несподіванок в процесі кладки. Від якості розчину багато залежить, в першу чергу – це фортеця самої стіни.
Рядова та облицювальна цегла повинні бути високої якості і купуватися на заводах, які мають сертифікати якості та інші документи, що підтверджують якість продукції. Рядова цегла повинен мати марку від міцності М-150 для зовнішніх стін і М-100 – для внутрішніх. Для зовнішнього облицювання фасаду використовують гіперпрессованний, цегла, клінкерна і цегла ручного формування. Причому всі вони повинні мати марку міцності не менше М-150 та від 50 циклів морозостійкості.
Отже, підіб'ємо підсумок. Будинок побудований з цегли, повинен мати несучі стіни в дві цеглини» і більш, а внутрішні – «в одну цеглину» й більше. Саме при такій розкладці Ви можете бути впевнені в міцності Вашої конструкції, яка прослужить не один десяток років.
- Виробництво гіперпресованої цеглиВиробництво гіперпресованої цегли - основні етапиВиробництво гіперпресованої цегли
- Облицовочный черный кирпич LAND BRICK полнотелый гладкийЧерный облицовочный кирпич с гладкой лицевой поверхностьюОблицовочный черный кирпич LAND BRICK полнотелый гладкий