Від чого залежить довговічність керамічної цегли та керамоблоків
Всім відомо довговічність кераміки. Адже зараз існують архітектурні споруди, зведені з цегли сотні років тому. Сучасна цегла, а також керамблокі за багатьма критеріями краще старих. Виробники обіцяють не менше 100 років служби будівель. Підстави для цього - повноцінний комп'ютерній ютеризований контроль всіх етапів виробництва на заводі.
Але на ділі досить часто можна зустріти появу сколів і тріщин на цегляних стінах, зведених буквально кілька років тому. Особливо важкі наслідки викликають вертикальні тріщини. З їх появою стінова конструкція не тільки втрачає несучу здатність, але і може розпадатися на окремі частини.
Щоб запобігти появі проблем і продовжити термін служби стін, потрібно, перш за все, купувати якісну цеглу. Думка - очевидна, але вимагає озвучення.
Справа в тому, що існує думка, ніби головне - цілісність основного масиву цегли. У реальності навіть невеликі сколи, раковини або недопалені фрагменти здатні привести до серйозних проблем. Адже з годиною смороду можуть збільшуватися і поширюватися. Такі цеглини і керамблокі краще не купувати. А якщо матеріали з шлюбом вже придбані, використовувати їх можна для спорудження ненавантажених внутрішніх перегородок або зведення стін господарських будівель.
Несучі стіни треба споруджувати з рівномірно виготовленої цегли або керамоблоків правильної форми з маркою міцності М100 або М150. Більше - не має сенсу, менше - ризиковано, матеріал може поступово руйнуватися, а заодно передавати на фундамент надмірне напруження.
У наших кліматичних умовах настільки ж важлива і морозостійкість. Вироби з маркою F50 тримають саме таке число циклів промерзання і відтавання.
Скріплювати кладку треба за допомогою міцного, але не занадто жорсткого розчину. Пов'язаність язано це з тим, що зайва жорсткість швів в кладці більше схильна до розтріскування, ніж пластична. Більшість фахівців радить вибирати цемент марки М500 і замішувати його з вапном і піском у пропорції близько 1,5: 1: 8. Ці компоненти треба ретельно перемішати, після чого розвести з чистою, прохолодною водою в пропорції 1: 0,5-1,0.
Зовнішні стіни з керамоблоків краще укладати на спеціальний клей. Завдяки ідеальну геометрії блоків і тонкого шару клею, можна отримати шви товщиною всього 1-2 мм. Таке рішення робить зовнішні стіни більш теплими і довговічними. А вісь внутрішні перегородки з керамоблоков можна класти на класичний розчин. Це буде дешевше, а на характеристиках не відіб'ється.
Що стосується виявлених тріщин, то закладаті можна лише незначні щілини, а вздовж великих споруджувати додатковий шар кладки, поєднуючи його зі старою стіною металевими армованими елементами.
- Виробництво гіперпресованої цеглиВиробництво гіперпресованої цегли - основні етапиВиробництво гіперпресованої цегли
- Облицовочный черный кирпич LAND BRICK полнотелый гладкийЧерный облицовочный кирпич с гладкой лицевой поверхностьюОблицовочный черный кирпич LAND BRICK полнотелый гладкий